Coingecko

Coingecko Nedir?

Coingecko, kripto para piyasasındaki hemen her kripto para ve NFT hakkında bilgi alınabilen, kripto para fiyatlarının canlı takip edilebildiği ve komisyon ücretlerinin öğrenilebildiği bir kripto para veri platformudur. Singapur merkezli bir şirket olan Coingecko, aylık ortalama 10 milyonun üzerinde kullanıcının web sitesi ve mobil uygulama aracılığıyla ziyaret ettiği oldukça popüler bir veri toplayıcısıdır. 2014 yılında hali hazırda CEO’luk görevini yürüten TM Lee ve Operasyon direktörü Bobby Ong tarafından kurulmuştur.

Coingecko sayesinde kullanıcılar, gerçek zamanlı veri akışı sayesinde bir kripto paranın günlük, haftalık veya aylık olarak piyasa değeri, hacim, rank (seviye) ve fiyat bilgileri gibi önemli görülen verileri takip edebilmektedir. Ek olarak kripto paraların işlem gördüğü pazar yerleri olan borsalar, kripto parlar hakkında geçmiş veriler ve analizler ve kripto para şirketlerinin sosyal medya hesaplarına ilişkin bilgiler de yer almaktadır.

 

Sözlük

Coingecko: Kripto para piyasasında bulunan birçok kripto para hakkında bilgi alınabilen, canlı fiyat takibi yapılabilen ve daha merak edilen birçok konuda yatırımcılara hizmet veren bir kripto para veri toplayıcısıdır. Kullanıcılar web sitesi veya mobil uygulama aracılığıyla bu siteyi ziyaret edip kripto paralar hakkında geniş çaplı bilgi alabilmektedir.