Private Sale (Özel Satış)

Private Sale (Özel Satış) Nedir?

Özel Satış (Private Sale), yüksek miktarda yatırım fonuna sahip stratejik yatırımcılar için erken aşamada gerçekleştirilen (ICO) yatırım turu olarak bilinmektedir.

Özel satış, adından da anlaşılacağı gibi, önden yatırım yapan kullanıcılara coin veya tokenlerin ön satışı da denilmektedir. Bu tür özel satışlar genellikle henüz kamuoyuna açıklanmayan satışlar olarak bilinmektedir. Özel satış yapan kripto para şirketleri, ön satış etkinliğine hangi yatırımcıları davet etmek istediklerini seçmektedirler. Bu etkinlikle, projeyi finanse etmek için önde gelen erken yatırımcıları pazara çekmek amaçlanmaktadır.

Özel satış, şirketleri samimi ve daha az yapılandırılmış bir ortamda yatırımcılarla buluşturmanın bir yolu olarak görülmektedir. Şirketler, genellikle ICO (Initial coin offering (İlk para arzı teklifi) öncesi satış ve ICO satışından önce gerçekleşen özel satışa, token altyapıları oluşturulduğunda, teknik rapor yazıldığında ve diğer önemli bileşenler yerinde bulunduğunda hazır olmaktadır. Tüm bu işlemler tamamlandığında, şirket kendisini belirlenen ilk yatırımcılara sunmaya hazır olmaktadır.

Sözlük
Özel Satış (Private Sale):
Özel satış (private sale), ICO (İlk para arzı teklifi) ön satış dönemi, henüz yatırımcılara duyurulmayan veya belirli kullanıcılara, yatırımcılara yapılan satıştır.