Socios

Socios Nedir?

Socios, spor takımlarıyla taraftarlar arasındaki etkileşimi arttırarak kulüpler ve taraftarların ortak kazanç elde etmelerine olanak tanıyan blok zincir platformudur.

Socios platformu 2018 yılında bir blockchain teknoloji şirketi olan Chiliz tarafından kurulmuştur. Platform, FC Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain ve Manchester City dahil olmak üzere 100’den fazla spor organizasyonu ile ortaklık kurmuştur.

Socios’un temel amacı, spor takımlarının taraftarlarını daha aktif bir şekilde etkileşimde olma ve onlara kulüplerin karar süreçlerine katılım imkanı tanımaktır. Taraftarlar, Socios platformunda takımların resmi tokenlerını satın alarak oy kullanma hakkı kazanır. Bu tokenler, hayranların takımın bazı kararlarına katılmasına ve belirli ayrıcalıklara erişim sağlamasına olanak tanır. Örneğin; taraftar oylamaları, anketler, özel içeriklere erişim ve ödüller gibi avantajlar sunar. Ayrıca, platform aracılığıyla taraftarlar takımlarının maç bileti indirimleri, özel etkinliklere katılma şansı ve oyuncularla etkileşim fırsatları gibi benzersiz deneyimler elde edebilirler.

Sözlük

Socios, taraftarların favori spor takımlarıyla etkileşim kurarak büyüyen bir platformdur. Platform, taraftar deneyimini dönüştürme ve taraftarlara kulüplerinin işleyişinde daha doğrudan bir söz hakkı verme potansiyeline sahiptir.