ALICE Coin

732
0

ALICE Nedir?

Animal Crossing gibi efsane oyunlardan esinlenerek hazırlanan My Neighbor Alice, kullanıcıların sanal adalar satın alabildiği, ilgi çekici eşyalar toplayabildiği, online arkadaş edinebilecekleri çok oyunculu bir sanal oyun. ALICE coin, My Neighbor Alice’in yerel yardımcı program tokenıdır. Her oyuncu, oyunda bir avatar ile temsil edilir ve oyuncular, avatar aracılığıyla başkalarıyla etkileşime girebilir. Oyuncular ayrıca avatarı, farklı varlıklar yükleyerek değiştirebilirler. ALICE, ERC-20 tabanlı bir token’dır. Oyunun blokzincir tabanlı ve DeFi özelliklerine sahiptir. Ayrıca, oyuncular bir DAO üzerinden yürütülen yönetişim modelinden faydalanır.

Tarihçe

My Neighbor Alice, oyun dünyasının yenilikçi ismi Antler Interactive tarafından geliştirildi.  2021 yılının ocak ayında test sürümü yayınlanan oyun, dönem dönem yapılan güncellemelerle 2022 yılının ocak ayında son hâlini aldı.

Play To Earn Nasıl Çalışıyor?

Oyna-kazan modeli, kullanıcıların My Neighbor Alice görevlerini tamamlarken pasif bir gelir elde etmelerini sağlar. Görevlerin tamamlanması, dijital NFT varlıkları ile ödüllendirilebilir. Bu varlıkların bazıları daha sonra merkezi olmayan bir pazarda serbestçe alınıp satılabilir. Alice, kullanıcıların sanal adalar ve çeşitli ögeler alıp satabildiği, diğer oyuncularla etkileşim kurarak sosyalleşebildiği çok oyunculu bir projedir. Oyuncular, satın aldıkları adaları istedikleri eşyalarla dizayn etme ve daha sonra bunları satma imkânına sahiptir. Oyuncular, ALICE token aracılığıyla adaları için alışveriş yapabilirler. Kullanıcıların kendilerine ait eşyaları birer NFT değerine sahiptir ve bunları diğer oyuncularla takas edebilirler. Ancak bu takası yalnızca oyun içinde değil, diğer blok zincirlerde de gerçekleştirebilirler. Animal Crossing oyununa benzetilen ve Alice’nin dünyası etrafında şekillenen bu oyunda, kullanıcılar başardıkları görevler karşılığında ödüller kazanırlar. Elinde ALICE token bulunduran kullanıcılar, Alice projesinin gelişimi ve alınacak kararlar için oylama hakkına sahiplerdir. Böylece kullanıcılar, DAO sayesinde karar mekanizmasına dâhil olurlar. Kullanıcılar, ALICE tokenlerini stake ederek ek gelir elde etme imkânına sahiplerdir.

Tokenomics

ALICE, bu zamana kadarki en düşük fiyatını 3,19 dolar ile 22 Haziran 2021’de görürken, en yüksek fiyatını da 42,55 dolar ile 15 Mart 2021’de gördü. Dolaşan arzı 30.600.000 ALICE olan kripto paranın toplam arzı 100.000.000 ALICE’tir. ALICE token, 26  Nisan 2022 tarihi itibarıyla 191.816,414 dolarlık piyasa değeri ile en değerli 261. kripto para projesi konumunda.