ANKR Coin

559
0

 Ankr Nedir?

Ankr , kullanıcıların Proof of Stake (PoS) blok zincirlerinde düğümleri dağıtabilecekleri, PoS delagasyonu ile çalışna tokenları stake edebilecekleri ve merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarına erişebilecekleri bir platform sunarak Web3’ün benimsenmesini kolaylaştırmayı hedeflemektedir.

Ankr’ın yerel kripto para birimi ANKR token , Ankr platformunda bir ödeme yöntemi olarak hizmet veriyor.

Ekibi, bulut bilişimin geleceği olduğuna inanıyor ve Amazon AWS, Google Microsoft Azure ve Alibaba Cloud gibi teknoloji devleri tarafından tekelleştirilmek yerine, herkes için uygun fiyatlı olması gerektiğine inancını dile getiriyor.

ANKR protokolü, Amazon web hizmetlerinde mühendis olan Chandler Song ve Morgan Stanley’de yatırım bankacısı olan Ryan Fang ortaklığında  Kasım 2017’de ABD’nin California eyaletinde bulunan Berkeley Üniversitesinde  kurulmuştur.

Projenin Özellikleri Nelerdir?

  • Bu protokol, kripto para piyasası için önemli görevler üstlenen düğümlerin blok zincirlerdeki varlığını kolaylaştırmayı amaçlar.
  • Ayrıca Ankr protokolü, merkeziyetsiz finans uygulamalarının geliştirilmesine ve kullanıcıların protokol aracılığıyla bu uygulamalara erişmesine de destek vermektedir.
  • Merkeziyetsiz kripto para projesi olan Ankr protokolü, dağıtık defter teknolojisini (DLT) kullanmaktadır. Ankr, bu sayede kullanıcıların verilerini güvenli bir ortamda depolar. Bununla birlikte, kullanıcıların bu verilere istedikleri anda ulaşabilmelerini sağlar.
  • Kullanıcılar, Ankr token stake ederek ek kazanç elde edebilirler. Ayrıca Ankr token sahibi olan kullanıcılar, Ankr protokolünün gelişimi için alınacak kararlarda oy hakkına sahip olabilirler. Bununla birlikte, Ankr tokenleri aracılığıyla merkeziyetsiz uygulamalarda işlemler gerçekleştirmek de mümkündür.
  • Kullanıcılar, ERC-20 standardında olan Ankr tokeni; Ethereum ağını destekleyen bütün kripto para cüzdanlarında saklama hakkına sahiplerdir.
  • Web3 projelerinin geliştirilmesine destek veren Ankr, ağın güvenliğini node doğrulayıcıları ile güçlendirmektedir.

ANKR Coin Avantajları

ANKR, blok zincirlerinin işleyişi adına oldukça etkili çözümler üreten, başarılı bir proje olarak karşımıza çıkıyor. ANKR projesinin en önemli avantajları kolay kurulum imkanının bulunuyor olması ve aynı zamanda tüm çözümlerin uygun fiyatlı olarak sağlanıyor olmasıdır. Fiyatların uygun olmasının en önemli sebebi de, sistem üzerine bulunan kaynakların paylaşımlı olarak kullanılabiliyor olması. Standart barındırma maliyetleri göz önünde bulundurulduğu zaman çok daha uygun maliyetler ortaya çıkaran bir sistem olan ANKR, yazılım geliştiricilere, kurumsal şirketlere ve blockchain gönüllülerine hizmet veriyor. Bu sebeple de diğer barındırma hizmetleri ile mukayese edildiğinde çok daha avantajlı bir durumda bulunuyor.

Günümüzde özellikle çok büyük ölçeklere sahip olan blockchain projeleri, barındırma servislerine ve bulut depolama sistemlerine ihtiyaç duyuyor. Piyasada bu hizmeti veren platformlar arasında bulunan ANKR, özellikle sistem kaynaklarının etkin kullanımı konusunda rakiplerinden bir adım öne çıkıyor. Aynı zamanda ANKR projesinin sunmuş olduğu diğer avantajlar ise şu şekilde: Kurulum, yedekleme ve blockchain senkronizasyonudur.

Tokenomics

Ankr’nin bu zamana kadarki en düşük fiyatı 0.0007111 dolar ile 13 Mart 2020’de görülürken, en yüksek fiyatı 0.2252 dolar ile 28 Mart 2021’de görüldü. Dolaşımdaki arzı  8.162.899.378 ANKR, toplam arzı ise 10.000.000.000 ANKR’dir.