GALA Coin

709
0

GALA Nedir?

GALA token, Ethereum blok zincirinde çalışan, Gala Games Ekosisteminin dijital yardımcı token’ıdır. Gala Games sistemi “oynadıkça kazan(p2e)” yöntemi ile çalışmaktadır.Şirket, büyük ve bağımsız bir blok zinciri düğüm ağı tarafından desteklenen,  blok zincir oyunları ekosistemi oluşturmayı hedeflemektedir.

Gala Games’in amacı, blok zincirde yer alan kullanıcılara oyun içinde de bazı kontrolleri sağlayıp, oyuncuların yaratıcılığından faydalanarak oyunlar oluşturmaktır. Öte yandan oyunun gelişimine destek sağlayan GALA oyuncuları ise, NFT ile ödüllendirirler. Kazanılan NFT’ler yeni oyunlarda oy kullanmaya ve oyun işleyişinde söz sahibi olma hakkı tanır.

Gala Games projesini ortaya çıkaran kişi ise, Farmville ve Mafia Wars gibi oyunları 2019 yılında geliştiren, dünyaca ünlü oyun şirketi Zynga’nın kurucu ortaklarından Eric Schiermeyer’dır.

Oyun ekosisteminde arkasındaki büyük destekle lider olmayı planlayan şirketin misyonu “gerçekten oynamak isteyeceğiniz blokzinciri oyunları” tasarlamaktır.

GALA  Özellikleri

 • Kullanıcılar, Gala Games ekosisteminden GALA tokenle birlikte alışveriş gerçekleştirebilir.
 • Kullanıcılar, GALA tokenlerini kendi aralarında transfer ederek kullanabilir.
 • GALA herhangi bir hissedarlığı temsil etmez.
 • GALA uygulamasında yer alan cüzdan, anahtar sözcük korumalı ve açık kaynaklı bir cüzdandır.
 • GALA düğümleri ağın güvenliğini korur. Düğüm operatörleri günlük token ödülleri kazanır.
 • Oyun içi kazanılan GALA token borsalarda alınıp satılabilir.

Gala Games Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Gala Games platformu, Steam gibi bir oyun platformudur.Sistemin döngüsü ise en basit haliyle şöyle: Geliştiriciler Gala Games platformu için oyun üretirler. Gala Node sahipleri kendi bilgisayarlarının gücünü kullanarak sistemi besler. Oyuncular da Gala Games üzerinden oyun oynayarak para kazanırlar. Böylelikle bir token ekonomisi oluşur ve sistemin bir parçası olan herkesin kar sağlayabileceği bir ortam meydana gelir.

Gala Platformundaki Beş Oyun

Gala’nın platformu şu anda biri nihai sürüm durumunda, biri beta testinde ve üçü geliştirme aşamasında olmak üzere beş oyundan oluşuyor.

Şu anda Gala’da tanıtılan beş oyun:

 1. Town Star, şu anda kesinleşmiş tek oyun
 2. Beta test aşamasından geçen bir oyun olan Spider Tanks
 3. Mirandus, geliştirme aşamasında
 4. Echoes of Empires, geliştirme aşamasında
 5. Fortified, geliştirme aşamasında

Yöneticiler, oyuncuların NFT satın alarak Gala Games ekosisteminde söz sahibi olmasını istiyor. Oylamalarla birlikte oyuncular Gala’da neyin geliştirileceğini kendileri seçiyor. Aynı zamanda oyna kazan mantığını da oyunculara adapte etmeye çalışmaktadır.

Tokenomics

GALA tokenin bugüne kadarki en yüksek fiyatı 0.8367 dolar olarak 26 Kasım 2021 tarihinde gözlemlenirken, en düşük fiyatı ise 0.000151 dolar ile 28 Aralık 2020’de tespit edilmiştir. Toplam arzı 35.240.112.493 GALA iken, dolaşan arzı 6.977.205.436 GALA’dır.