OGN Coin

986
0

OGN Nedir?

OGN coin, Eşler Arası (P2P) e-ticaret uygulamalarının gelişmesini sağlayan Origin Protokolünün kripto para birimidir. Origin protokolüne ait Origin platformu, P2P aracılığıyla mal ve hizmetler için alıcı ve satıcıların bir araya gelmesini sağlamayı amaçlamıştır. Ayrıca Ethereum ağı tarafından desteklenen Origin protokolü, açık kaynak kodludur. Bu yönüyle kullanıcılar için güvenlidir. OGN coin, komisyonlar ve teşvik ödülleri gibi alanlarda kullanılmaktadır. Öte yandan OGN, mal ve hizmetler için de kullanılmaktadır. Satıcılar, OGN ile ödeme almayı tercih ettiklerinde bunun için ödül de kazanırlar. Origin projesine destek veren, protokolü tavsiye eden ve satıcılardan OGN ile mal alan kullanıcıların OGN ödülü kazanma fırsatı vardır. Kullanıcılar, aracı kurum veya kuruluşlara ihtiyaç duymadan P2P sistemiyle e-ticaret sitelerinde işlemler gerçekleştirebilir, rezervasyon yaptırabilirler. Origin protokolü aracılığıyla gerçekleşen işlemler için kullanıcılar, çok düşük ücretler ödemektedir. Farklı ülkelerden birçok kullanıcıyı bir araya getiren proje, kripto paralarla daha kolay alışverişte bulunmaları için kripto varlıklarını anında değiştirebilme hakkı tanır.

Tarihçe

San Francisco merkezli bir proje olan Origin Protocol’ün kurucuları Josh Fraser ve Matthew Liu’dur. 2017’de başlayan projenin ilk sürümü 2018 yılının ekim ayında Ethereum Mainnet’te yayımlandı. Kripto paranın piyasaya sürülmesi ise 10 Ocak 2020’de gerçekleşti.

Kullanım Alanları?

Origin, online piyasa katılımcıları için elverişli ortam meydana getirmek amacıyla geniş bir kullanım alanına sahiptir. Origin Protocol, kripto para yatırımcıları arasındaki transfer işlemlerinde güvenilir altyapısı olduğu için gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Stake edilebilir özelliği sayesinde OGN coin sahiplerine çeşitli ödüller ve pasif gelir imkanı tanınmaktadır. Protokol, alıcı ve satıcıların işlerini kolaylaştırmak için merkeziyetsiz ve teşvik seçenekleri sunan bir ortam meydana getirmektedir.

Origin Protocol (OGN) Coin’in Avantajları Nelerdir?

DAHA DÜŞÜK İŞLEM ÜCRETLERİ :

Origin Protocol, işlemlerin işlenmesi için ücret talep eden aracılara olan ihtiyacı ortadan kaldırmaktadır. Protokol, mal ve hizmetlerin tarafsız fiyatlarına erişim sağlamaktadır.

GELİŞTİRİLMİŞ TEŞVİK SİSTEMİ :

Origin , kullanıcıları bir teşvik sistemi aracılığıyla ağa katkılarından dolayı ödüllendiren açık kaynaklı bir platformdur. Satış ortakları gibi platformun kullanıcıları, satıcılar tarafından oluşturulan listeleri tanıtıp pazarladıklarında kripto para jetonları ile ödüllendirilmektedir. Kullanıcıların bu teşviki, onları platformu canlı tutmaya ve büyütmeye teşvik etmektedir.

DAHA İYİ ERİŞİLEBİLİRLİK :

Geleneksel paylaşım işletmeleri, kredi kartlarına , tüketicilerin banka hesaplarına veya diğer ödeme araçlarına sahip olmasını zorunlu kılarak, banka hesabı olmayanları hizmetlere erişimden mahrum bırakmaktadır. Öte yandan ise ,  Origin Protokolü, ayrıcalıklı olmayan grupların bir banka hesabına ihtiyaç duymadan açık pazarlara erişmesine izin vermektedir.

Tokenomics

OGN bu zamana kadar en düşük fiyatını 0.1032 dolar ile 30 Ocak 2020’de, en yüksek fiyatını ise, 3.39 dolar ile 8 Nisan 2021’de gördü. Dolaşan arzı 388.570.732 OGN olan kripto paranın toplam arzı, 1.000.000.000 OGN’dir. OGN token, 26 Nisan 2022 tarihi itibarıyla 220.713,482 dolarlık piyasa değeri ile en değerli 196. kripto para projesi konumunda.