SLP Coin

758
0

SLP Nedir?

SLP, popüler NFT oyunu Axie Infinity (AXS) platformunda kazanılan oyun tokenidir. Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir.

SLP, günlük görevleri yerine getirerek ya da oyundaki savaşlara ve maceralara katılarak kazanılabilir. Oyuncular, belirli bir miktarda SLP coin topladıktan sonra kendi eşsiz Axie’lerini üretmeye başlayabilir.

SLP Coin ABD’de yazılım geliştiricisi olarak görev alan Trung Nguyen tarafından geliştirilmiştir. Aynı zamanda şirketin CEO koltuğunda oturan Nguyen, blockchain temelli oyun geliştirme hayalinin peşinden gitmek için ABD’deki görevinden ayrılmış ve tüm dikkatini projeye vermiştir.

SLP Nasıl Çalışır?

SLP, sınırsız arza sahip bir ERC-20 oyun tokenidir. Yakım mekanizmasına sahip bir altcoindir. Her bir yeni Axie üretiminin ardından, kullanılan SLP tokenler kalıcı olarak yakılır. Axie Infinity meta evreninde SLP, yeni dijital evcil hayvanlar üretmek için kullanılan bir oyun para biriminden çok daha fazlasıdır. Yeni seviyelere ulaşan ya da Axie’leriyle savaşlar kazanan oyuncular için bir ödül tokeni olarak da hizmet eder. SLP artık, oyuncuların Axie Infinity oynayarak gelir elde etmesine imkan tanıyan Oyna-Kazan akımının bir parçasıdır.

Tokenomics

SLP coinin, dolaşımdaki arzı 5.375.374.133 SLP üzerindedir. Kullanıcılar oyunda günlük olarak yalnızca sınırlı miktarda SLP farm edebildikleri için oyuncuların daha fazla Axie üretmeye başlamasıyla token talebinin de artması beklenmektedir. SLP fiyatı, arz ve talebe göre farklılık gösterir. SLP, 1 Mayıs 2021’de 0.4191 dolar ile tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmıştır.